1.třída - kašička

15. prosince 2009 v 8:48 | Alena Ludvíková
První třída - to je pro dítě další krok do života, krok nezapomenutelný. Vše je nové, vnímané zostřenými smysly. Může to být krásné, hodně záleží na učiteli ( spíše učitelce, už dlouho je ve školství feminizace ) a samozřejmě na přístupu rodičů ke škole. Moje maminka mi o škole říkala vždy to nejlepší, dobře věděla, že je pro děti nesmírně důležité, jaký bude jejich vztah ke vzdělání.
Tak asi první měsíc školní docházky mě ke škole ráno doprovázela a po vyučování na mě čekala před školou. Nebylo to nutné, seběhnout naší ulicí, pak zahnout za roh a běžet dolů, přejít krátkou nefrekventovanou uličku, kde už byla naše škola U Studánky by mi nedělalo potíže, ale maminka byla velmi starostlivá a chtěla, abych měla cestu do školy pevně zafixovanou v paměti.
Jednou jsem vyběhla ze školy - a maminka nikde. Ostatní paní už tam na děti čekaly. Marně jsem se rozhlížela. Chvíli jsem jen tak stála, ale pak jsem se dala do pláče. Dodnes se pamatuji na to, co mi táhlo hlavou - mamince se určitě něco stalo ... něco zlého ... nevím, kde je a jak jí pomoct ... Tu ke mně přistoupila paní Nehodová, maminka Zdenky z první B ( já chodila do áčka ) a utěšovala mě, povídala, že mě doprovodí domů. Zřejmě si myslela, že netrefím nebo se sama bojím. Jak jsem jí měla říct, že se sice bojím, ale o svou maminku, že se přihodilo něco, co jí zabránilo přijít. Ale tu jsem ji zahlédla, jak běží dolů ulicí U Studánky a rozevírá náruč ...
Mluvila s paní Nehodovou, vysvětlovala, proč se opozdila, obě se usmívaly, ale já jsem vnímala jen to, že je vše v pořádku, vše dobré a bezpečné, tak jako vždy.
Děti často nedovedou povědět, co je trápí, může to být jinak, než si myslíme.
Napadá mě ta prastará říkanka: První třída kašička, druhá třída drůžička, třetí třída hodní žáci, čtvrtá třída darebáci, pátá třída medvědi, protože nic nevědí ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W€a@**! W€a@**! | Web | 15. prosince 2009 v 8:53 | Reagovat

Máš to tady pěkné :)

2 Tommm Tommm | 16. února 2011 v 16:13 | Reagovat

hele to je dobré miluji tě pls sranda škoda že blogy jsou na ustupu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama