Ančička Vančurová

27. února 2010 v 8:10 | Alena Ludvíková
Když mi bylo čtrnáct, jela jsem se školou na lyžařský výcvik. Bylo nás asi deset, samé dívky. Bydlely jsme v pěkné menší horské chatě, všude čisto a teplo, naše vedoucí benevolentní, jídlo dobré a v dostatečném množství. Tedy pohoda. Program nám zpestřovala Ančička Vančurová. To jméno se nedalo zapomenout, znělo tak výrazně jako kdysi Pepina Rejholcová. Byla to veselá, stále se něčemu chechtající holka s potřeštěnými nápady.
Pozvala nás do pokoje, který sdílela s jinou, taky trochu "ujetou" spolužačkou. Sedly jsme si kolem gauče a Ančička nám slíbila, že s Markou předvedou mileneckou dvojici. Byl už večer, pokoj osvětlený jen stolní lampičkou, přikrytou jemným červeným šátkem, navozoval atmosféru něčeho zakázaného a vzrušujícího. Holky si lehly na gauč jen ve spodním prádle, něco si šuškaly - a pak začalo slíbené představení. Pokud jsem to tenkrát mohla posoudit, hrály dobře. Líbaly se, dotýkaly se vzájemně a cosi vzrušeně šeptaly. Zatajovaly jsme dech, aby nám nic neuniklo...
Po skončení "divadla" jsme se nervózně smály, bylo nám nějak divně. Spěchala jsem do svého pokoje a nechtělo se mi na tu scénku myslet. Holky sice měly na sobě prádlo, některá gesta byla spíše náznaková, ale nedala se jim upřít určitá věrohodnost.
Jednou se mi trochu poškodila lyže, tak jsem ji vzala na půdu, kde bylo různé nářadí, špachtle, smirkovací papíry a podobně. Stačilo špičku lyže maličko "ošmirglovat". Vše jsem si připravila - a najednou se tam objevila Marka. Nabídla se, že mi s tím pomůže. Ale za chvilku se začala chovat podivně. Položila mi ruku kolem ramen a náhle mě chtěla povalit na podlahu. Prudce jsem ji odstrčila, dostala jsem zlost a pocítila dosud nepoznaný odpor. Marka se stáhla, držela mou lyži a mlčela. Rychle jsem špici osmirkovala, rovněž mlčky lyži vzala a odešla.
Po letech jsem se při studiu dočetla, že takové pubertální výjevy nejsou ojedinělé a nemusejí mít vliv na sexuální zaměření. Pokud vím, Marka se asi v sedmnácti zamilovala do výstředního kluka, který ji ponižoval a před společností zesměšňoval, o Ančičce nevím nic.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama