Stálice, nová věc, TV

13. května 2010 v 9:42 | Alena Ludvíková
Cituji:"Nova je stálice, jejíž jasnost v krátké době stoupne až stotisíckrát a pak zase pomalu klesá."

Nova přeloženo z latiny znamená nová ( nová věc ), ale také neobyčejná. Novus, nova, novum...

NOVA - TV NOVA - naše televizní stanice, která nás baví, pomáhá nám z osamělosti či stresu, je prostě TADY. Někdo ji chválí, jiný na ni nadává ( zvláště kvůli dlouho trvajícím reklamám), ale já ji mám ráda. Odebírala jsem její časopis ANO, dokonce v něm otiskli i pár mých článků, ale pak časopis přestal vycházet - škoda. Zatím je mým oblíbeným seriálem ULICE. Sledování tohoto seriálu je už pro mě rituálem - chvílí odpočinku při kávě, podívaná, která pobaví a nezarmoutí, postavy seriálu jsou mi blízké, zkrátka lidé z ulice ( nejen z ULICE ).
Když jsem byla malá, televize v domácnostech ještě nebyla, pouze průmyslová - a to šlo ovšem mimo mě. Také internet jsme neměli, ale měli jsme kino a hlavně knihy. Nekazila jsem si sice oči u televize nebo u počítače, zato jsem jim dala zabrat, když jsem si v noci tajně pod peřinou při baterce  ( aby naši nezpozorovali světlo stolní lampičky ) četla.
Každá doba má své...
NOVA, nova, nova - všechny tyto "novy" jsou svým způsobem přínosem. Bez nových věcí bychom se nedostali kupředu. Ale pozor - nezapomínejme na ty staré - také mají svou "duši"...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama