Ze zápisníčku

14. června 2010 v 9:16 | Alena Ludvíková
Tenkrát mi ještě nebylo ani patnáct, proto mě tak zajímal náš důstojný pán, který nás učil nepovinné náboženství. Už jsem o něm psala. Psala jsem vlastně o dvou, o takovém mladém a tom záhadnějším. Tedy tato pasáž z mého zápisníčku se týká velebného pána staršího a tajemnějšího.

Na náboženství máme nyní velebného pána S. Vím, že kdysi chodil do školy s mým strýčkem Bojou. Je fajn, zve si nás do bytu ( jen ty vybrané! ), dává nám dorty a kupuje lístky do kina Oko. Sedí s námi v lóži a cucáme cukroví. S. zve k sobě také některé kluky z dolejšího gymplu, bavíme se dobře.
Chodím k němu skoro každou neděli po mši, ale maminka už s tím nesouhlasí. Zvláště pan Bartoň utvrdil její podezření, že se v tom něco nekalého skrývá. Ale nic se neděje. Ale bylo by zajímavější, kdyby se dělo. Řekly jsme si - já, Marcela a Ita - že tomu přijdeme na kloub. Jak, to ovšem ještě nevíme. Je k nám hodný, nerada bych mu křivdila. Něco mě tam táhne. Asi to, že je zajímavé chodit ke knězi na dorty a odpovídat na zvědavé dotazy spolužaček: -Ty tam taky chodíš?- jen samozřejmým kývnutím hlavy.
Marcele se líbí Štěpán, to je jeden kluk z gymplu na Štrosmajráku a také chodí k S. Ale maminka už Marcele zakázala do bytu k S. chodit. Marcelina teta ho prý znala, když studoval a nechtěla něco před Marcelou říct, jen kroutila hlavou, že ji k němu její matka pustí. Myslím však, že člověk, který podporuje chudého studenta ( Mirka K. ) a bere ho s sebou i do ciziny ( do Francie ) nemůže být zlý. Nejsem ráda, když se o něm špatně mluví, mrzí mě to...

Říkalo se, že Mirek je syn velebného pána. Tykal mu a oslovoval ho jménem. Někdo zase tvrdil, že jsou homosexuálové a S. to maskuje tím, že k sobě zve i děvčata.  Dnes, ale i v těch svých patnácti jsem se přikláněla a přikláním spíše k názoru, že Mirek je synem našeho důstojného pána. Rozhodně bych S. tohle nikdy nevyčítala. Jako katolický kněz se k dítěti veřejně hlásit nemohl. Celibát je nesmysl, ale dosud zrušen není...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama