Dopis Vladimírovi

2. srpna 2010 v 8:31 | Alena Ludvíková
Můj nejdražší chlapečku,
všechny Tvé dopisy (z vojny i odjinud ) jsem už dávno, pradávno spálila. Začínaly slovy: "Moje nejdražší holčičko..." Jak jsem vždy nedočkavě vyhlížela listonoše. Často jsem vyběhla v naší ulici na kopeček ( tenkrát tam býval - dnes už je to místo zastavěné ) a čekala, až se v zákrutu objeví známá postava staršího muže s velkou taškou plnou psaníček. Z dálky mi mával a potěšeně vyndaval dopis od Tebe z brašny.
Vláďo, když jsem Tě žádala: - Řekni mi něco hezkého - odpovídal jsi rozmarně jedním slovem: - Vládíček - . Smáli jsme se a byli prostě šťastni. Takové to sladké štěstí z toho, že jsme a že se máme rádi. Jak jen jsem Tě, můj drahý chlapečku, milovala. Nic mi nebylo pro Tebe příliš. Udělala bych všechno, abychom byli spolu.
Můj sen se splnil. Měli jsme svatbu na Staroměstské radnici ... Oslněna radostí jsem ani nevnímala dlouhou řadu spolužáků z vysoké, kteří nám utvořili před radnicí špalír a házeli květy. Jako by se s námi celý svět radoval a vířil v kouzelném reji  štěstí, naděje a očekávání toho, co přijde, až budeme navždy spolu...
Dopadlo vše jinak, viď? To krásné netrvalo věčně ... Trochu to bolí i dnes, po tolika letech. Říkám si, že teď by k našemu rozchodu nedošlo, ale kdo ví?
Vím, že už nemůžeš můj dopis číst, že jsi vzdálen miliony světelných let ...
Měla jsem Tě moc ráda, jen na nějaký čas se ta naše láska někam propadla a oba jsme se obrátili jinam. Zůstali jsme přáteli ... něco mezi námi tvořilo trvalé, nezrušitelné pouto.
Můj nejdražší chlapečku, nikdy ( ? ) Tě už neuvidím. Alespoň na tomto světě, kde jsi tak rád žil a užíval jeho plodů s chutí gurmána.
Rozloučila jsem se s Tebou tenkrát, když jsme oba spěli za dalšími poznatky a cíli, loučím se i nyní, když Ty už jsi tam, odkud není návratu, kde se otvírá oslnivé nebe a září věčné světlo ...
Je to poznání?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama