Strach patří k životu

20. srpna 2010 v 8:20 | Alena Ludvíková
Kdo z nás by neznal mrazivý pot na čele, sevřené vyschlé hrdlo, z něhož nevydáš ani hlásky, těžký, hlasitý tepot srdce, nohy jako kusy olova vražené do země, oči hledající záchrannou síť ... STRACH ...
Strach z pádu dolů a z velkého hluku je nám prý vrozený, ostatní, kupř. strach ze tmy je získaný.
Strach je často brzdou naší aktivity, ale mnohdy nám může zachránit život. Bojíme se třeba něco podniknout, abychom se nesetkali s neúspěchem, ale bojíme se i přijmout neznámého člověka ve svém domě ... V prvním případě bychom obavy měli překonat a věřit si, ve druhém je opatrnost na místě.
Fobií je mnoho - klaustrofobie, agorafobie, arachnofobie, xenofobie atd. Lidé trpící nějakou fobií musí vyhledat odbornou pomoc, specialistu, který pomůže tuto trýznivou poruchu pozvolna překonat. Není to snadné a násilné pokusy laiků by spíše mohly napáchat nedozírnou škodu. Strach z neznáma, ze smrti, z bolesti ... to vše nás provází životem.
Už jsem ve svém blogu zveřejnila svoje dětské "běsy" - a nebylo jich málo. Zmizely ... Objevily se jiné, reálnější - strach o život a zdraví nejbližších, strach o existenční prostředky, o zaměstnání, o lásku a přátelství ...
Strach má svůj objekt, úzkost pramení z našeho nitra a objekt neznáme, deprese je stav, kdy se veškerá naše činnost zpomaluje, nakonec ustává zrovna tak jako zájem o okolí i vlastní osobu.
Braňme se strachu, ale nepodceňujme ho. Bývá varující ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dada a Ivka Dada a Ivka | E-mail | Web | 20. srpna 2010 v 8:26 | Reagovat

Ahoj máš zaujímavý blog.

Chcela by som sa ťa spýťať či by si sa nechcela zapojiť do súťaže SONF na mojom blogu. Neber to prosím ako reklamu. Nemusíš ak nechceš ale ak áno tak nájdeš to tu :

http://dadaandivkashow.blog.cz/1008/sonf-prihlasky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama