Prosinec 2012

Vidím čas ...

18. prosince 2012 v 15:09 | Alena Ludvíková
Promítá se mi můj dosavadní život. Kolotoč vzpomínek, kaleidoskop myšlenek, radost i bolest, jaro plné květů i mráz, který je dokázal spálit. Vidím, jak minulost splývá s budoucností, očekávané s dosaženým ... to je ČAS ... a čas je dar VĚČNOSTI, je tím, čím vyměřujeme své bytí tady na ZEMI. Je ukazatelem v životě konečných bytostí, jako jsme my.
Tak tohle VIDÍM - a trochu to bolí.

Příšery noci

16. prosince 2012 v 16:28 | Alena Ludvíková
Na svém blogu mám článek o nočním běsu svého dětství. Vídala jsem u stropu useknutou HLAVU s pahýlem krku, z něhož kapala krev. Bylo mi pět a hrůza mi svírala hrdlo. Bála jsem se vstát z postýlky se síťkou, ale někdy jsem musela, a když jsem se vrátila, hlava u stropu stále trčela. Ta hlava byla veliká, měla černé rozcuchané vlasy, zavřené oči a bledé tváře. Trvalo to dost dlouho, až nakonec se tento jev ( nebyl to sen ), přestal opakovat.
Další příšerou bylo KRVAVÉ KOLENO. Ohromné rudé lidské koleno blížící se ke mně. Ale o něm se mezi dětmi vyprávělo na rozdíl od HLAVY, která patřila jen mně.
Další noční příšerou se mi později stala KOSTRA. Měla prsty zahnuté jako drápy a šklebila se. Někdy ani ve dne jsem se nechtěla podívat do zrcadla, aby se mi v něm snad nezjevila.
A pak Bohoušek - dospělý muž, dokonce doktor práv - mi kdysi řekl: "Kdybys věděla, co se v noci děje, hrůzou bys nevylezla z postele." To už mi bylo asi jedenáct a řekla jsem to mamince. Ta mu pěkně vynadala, ale mně to vrtalo v hlavě pořád.
No, noční zvířata tohle sice nejsou, spíše děsivé nestvůry, ale pěkně mi utkvěly v mysli! Zvířata, kupř. sovy nebo netopýry a pod., mám docela ráda, protože předsudky vzhledem k nim jsou mi naprosto cizí.

Nový článek

16. prosince 2012 v 15:47 | Alena Ludvíková
Dostala jsem obrázek kočky, jak sedí ve větvích stromu, oči dokořán - a vypadá jako sova. Tato kočka - sova říká:

Dnes na všechno s..u, dnes jsem SOVA

Obrázek jsem okopírovala do svého blogu, ale kamsi zmizel ...

Co si myslí kočka

6. prosince 2012 v 12:24 | Alena Ludvíková

Co má smysl?

Upravit | Komentáře | Publikovat | Smazat
Nesmysl je něco, co postrádá smysl. Ale co vlastně smysl má? Asi jak pro koho. Pro někoho i nesmysl má vlastně smysl. A naopak. Co se zdá smysluplné, může být i nesmyslem.

Dneska jsem sova

6. prosince 2012 v 12:09 | Alena Ludvíková