Květen 2013

Můj názor

25. května 2013 v 11:46 | Alena Ludvíková
Tohle téma je kontroverzní, velmi zneužitelné a nemohu říct, že s ním jako daným tématem pro BLOG souhlasím. To je samozřejmě můj názor. Ovšem vzhledem k tomu, co všechno dovedou lidé napsat, jak jsou schopni se vyjadřovat a jaká nechutná slova používat, pochopitelný.
Pan Miloš Zeman je naším prezidentem, kterého si většina občanů vybrala. Tohle je dané a akceptovatelné. Každý z nás může mít výhrady ke každému z nás - to ovšem neznamená dotyčného pomlouvat, urážet a vyhledávat na něho třeba kompromitující materiál. Kdo jsou ti, kteří využívají každé příležitosti k tomu, aby mnohé osobnosti našeho politického i kulturního života diskreditovali? Většinou se skrývají pod různými anonymy, smyšlenými jmény a přezdívkami.
Osobně si našeho prezidenta vážím jako politika i jako člověka. Přirozeně chybám a omylům se nevyhne nikdo z nás. Ale co je správné a co ne, většinou posoudí až dějiny ...
A nakonec:
Když chci druhým něco říct, musím to také umět. A musím si za svými slovy stát - ale pod svým vlastním jménem a svou identitou. Jinak je to bezcenné.

Drogy ano nebo ne ?

14. května 2013 v 17:25 | Alena Ludvíková
Marihuana je báječná na léčení některých chorob. Rozhodně by se měla pěstovat pro léčebné účely. Také nechápu, proč se zabavená marihuana likviduje. Tolik pacientů na ni čeká ! Když jí bude málo, bude drahá a ti, kteří ji nejvíce potřebují, nebudou na ni mít peníze.
Legalizovala bych ji, ale prodávat by ji měli jen k tomu oprávnění distributoři. Rozhodně bych marihuanu nenabízela mladistvým v nočních klubech. Tady bych zpřísnila kontroly.
Marjánka je výborný lék, ovšem každý lék se dá zneužít. Nebezpečná je návykovost a zvyšování dávek. Mnozí si myslí, že vše mají pod kontrlou. To není pravda. Zneužívání jakékoli drogy oslabuje vůli - a to je cesta přímo do pekla. Nenechte se mýlit tvrzením, že měkké drogy jsou neškodné. Droga je droga - za čas se dávky zvyšují, "měkká" droga už nezabírá, přechází se tedy na účinnější ...
Nejlepší je s drogami vůbec nezačínat. Chvíle extáze, vzrušení a barevných snů nestojí za zničení celého života. Dokažte říct NE nejen druhým, ale hlavně sami sobě.

Co je to ČAS ?

9. května 2013 v 17:25 | Alena Ludvíková
"Pověz mi, mámo, ty všechno víš a všechno znáš, pověz mi, mámo, co je to čas ..."
Čas plyne, chvátá, vleče se, utíká, zastavil se, běží jak splašený kůň ...
"To všechno odnes' čas ... "

"Půlhodinka pouhá
někdy mnoho, někdy málo znamená,
krátká je či dlouhá
podle toho, jak se srdci zdá ... "

Čas je relativní pojem. Někdy se nám zdá, že je nekonečný, jindy nám zase uteče, že ho ani nestačíme sledovat.
Co je čas ? To je jeden z nejzáhadnějších filozofických problémů, zrovna tak jako "časnost" a "věčnost". My čas chápeme jako minulost, přítomnost a budoucnost. Ale on je vlastně jenom symbolem toho, jak jsme
( uspořádáni ), je symbolem bytostí, které podléhají konečnosti svého bytí ( zkrátka jsme smrtelní ).
Čas je objektivní, můžeme ho měřit a subjektivní - to je náš osobní čas, který někdy pádí, jindy se vleče.
Také chci dodat, že čím je člověk starší, tím rychleji mu ten subjektivní čas plyne.
Doporučuji přečíst si 3. přednášku Miroslava Petříčka: Filozofický problém času z Úvodu do současné filozofie.