Červenec 2013

Pro zamyšlení ...

13. července 2013 v 11:37 | Alena Ludvíková
Důchodci - toto téma je už hodně zprofanované. Ale stejně se chci zmínit o tom, že jestli dožijeme, budeme důchodci všichni. Vím, že mládí je dar a že stáří není zásluha, ale uměle a záměrně rozpoutávaný spor mezi generacemi ( a to se u nás děje ! ) je zavrženíhodný. Každý zestárne a už nebude mít tolik sil zdolávat všechny překážky, ať už tělesné nebo duševní, pocítí, jak mu ubývá sil, často se objeví nemoc, o níž dříve neněl ani zdání - a tu se stane, že ti ( momentálně ) mladí se ušklebují, zazní i opovržlivé slovo "socka", dokonce se vyskytují i "šmejdi" využívající důvěřivosti a mnohdy i bezbrannosti starých lidí. Chci říct, že někteří dědečkové i babičky se už nedokážou bránit tak, jak tomu u nich bylo dříve. Není to jejich vina, prostě ubývá schopnost aktivní obrany, zpomalují se reakce, pohotovost a rychlost úsudku. Není to u všech samozřejmě stejné, ale stává se to. Proto je hnusné zneužívat této jejich zranitelnosti. Musíme si uvědomit nepříjemná fakta, že jednou také my budeme třeba bezmocní, závislí na benevolenci ostatních lidí, vystaveni jejich přezíravému, často i posměšnému pohledu a odsudku, který bolí.
Musíme si jasně uvědomit : Bez nich bychom přece nebyli tady na světě ... ne ?

Existuje poznání ?

8. července 2013 v 11:02 | Alena Ludvíková
Skryji se tajně ve svém nitru a snažím se najít odpověď na věčnou otázku lidstva - existuje ještě NĚCO po smrti ? Život po životě ? Život po smrti ? Mnoho knih o tomto tématu jsem přečetla, mnoho přemýšlela - a NIC ... Nevím, zkrátka člověk buď věří nebo ne.
Ezoterika ( mimo jiné ) se těmito otázkami také zabývá. Ale naše smysly nejsou uzpůsobeny k poznání toho, co se nazývá NEKONEČNO, VĚČNOST, dokonce i ČAS ... Jsme lidé koneční - nebyli jsme, nyní JSME a zase nebudeme. Nebo snad existuje převtělení do jiné bytosti - ale to by vlastně také byl konec - JSME, protože myslíme, máme paměť, uvědomujeme si vlastní existenci ... po převtělení bychom byli někým jiným. Nebo ztratíme hmotné tělo a zůstane cosi éterického, čemu se říká DUŠE ? Spiritismus nás o tom přesvědčuje - ale tohle už je moc zprofanované. Z ONOHO SVĚTA se nikdo nevrátil - alespoň to není dokázáno.
Chtěli bychom, aby náš život neskončil, ovšem skončí, nebudeme-li si plně uvědomovat svou existenci, přeplaveme-li tu bájnou řeku zapomnění ... MYSLÍM, TEDY JSEM ("Cogito, ergo sum" - Descartes ) - tak tohle je moudrá věta, základ vědomí, které nás provází životem. Když ho ztratíme, skončíme.
Jaký je váš názor ?