Červen 2015

Oceán života

14. června 2015 v 15:24 | Alena Ludvíková
Každý z nás je malou kapkou v obrovském oceánu života. Tak miniaturní, že ji ani nelze spatřit. Ale i malá kapka spoluvytváří tu nekonečnou vodní plochu, splývá s ní, leskne se v sluneční záři a tříští se v bouři na miliony stříbřitých kapiček jako sprška jisker ve věčném ohni.
Na každé kapičce záleží. Na každém z nás záleží, víříme v nikdy nekončícím koloběhu všeho živého, spojujeme se v celek a rozpadáním tvoříme nové a nové shluky kapek, probouzíme nové životy, anulujeme čas a vytváříme věčnost.

Nedoporučuji

6. června 2015 v 10:32 | Alena Ludvíková
Chtěli byste strávit den v cizím těle ? Mně stačí den v tom vlastním a někdy toho mám až nad hlavu. Zřejmě by také záleželo na tom, ve kterém. Zda v těle krásného mladého člověka nebo třeba pacienta, který na nemocničním lůžku čeká na operaci. Ale rovnou říkám: "Ne, děkuji."
Kdybych trávila den v cizím těle, měla bych také pocity a myšlenky toho dotyčného jedince ? Kdyby ano, tak bych to nebyla já, ale on. Kdybych i tak zůstala sama sebou, tedy po návratu do svého těla bych se buď radovala, že jsem na tom lépe, nebo bych litovala, že nejsem ta bytost, jejíž tělo jsem opustila. Proto říkám, že tohle ne.