Červenec 2016

A proč ?

19. července 2016 v 11:07 | Alena Ludvíková
"Kdo chvíli stál, už stojí opodál" - pamatujete si tato slova používaná za "totáče" ? Mělo to pochopitelně svůj smysl, pokrok musí být. Tedy zastavit se by znamenalo zmeškat vývoj, ustrnout na tom, co už známe, a zavřít před novinkami vědy a techniky dveře.
Nikdy se nezastavit, bez odpočinku běžet, jet a letět stále dál a dál ... je to možné ? Kdo to vydrží ? K čemu a proč ?
Zastav se na chvíli a podívej se kolem sebe. Co vidíš ? Vím, za chvíli poletíme ke hvězdám, prožijeme celý život v rozkoších virtuálního světa, v němž se nám splní všechny naše požadavky, vlastní práci nahradíme prací robotů ...
Co dále ? Kde jsou naše vzpomínky, něžná pohlazení, milé úsměvy, kam se ztratila vzájemná pouta, city a touhy, kam zmizela láska ? A proč ?
Podívej se na kvetoucí sad, na hru zvířátek, na modré nebe, poslouchej zpěv ptáků, zamysli se nad svým životem a přivoň k rozvité růži ...
Dokážeš se zastavit a pochopit PROČ ...

Studna

11. července 2016 v 11:20 | Alena Ludvíková
Duše je jako studna. Co se skrývá hluboko uvnitř ? Kalná voda se spodním nánosem bahna nebo čistý tryskající pramen ? Studna jako obrovské oko hledí do sluneční záře a koupe v ní kouřově modré vlnění své vody. Nabírám ji, pomalu a polehoučku táhnu ve vědru k sobě a přemýšlím o tom, co asi v sobě skrývá, co pouhým okem nemohu vidět. Ublíží mi, když se napiju, nebo uhasí neutuchající žízeň ? Nevím, protože studna dosud nevydala své tajemství jako duše zakletá v lidském těle. Kdo chce, na konci cesty pozná její magické kouzlo, které ovšem zůstane skryto pro toho, jehož vnitřní zrak je pokryt kalem znečištěných spodních vod. Probuzení je blízko, čistá lesní studánka vábí, napiješ se ?